10 küsimust laserepilatsiooni kohta
1. Kas laseriga karvade eemaldamine on kehale kahjulik?
Laserepilatsioon on absoluutselt ohutu protseduur. Laserkiir mõjutab ainult piirkondi, mis sisaldavad pigmenti. Nahakahjustused puuduvad. Puudub kiirgusoht.
2. Tihedad ja tumedad karvad - kas protseduur on sama efektiivne?
Laserepilatsioon on suunatud karvanääpsule ja pigmendile (mis annab karvale värvuse). Mida tumedam ja tihedam karv, seda efektiivsem on ka laseri protseduur.
3. Kas pean enne protseduuri karvad välja kasvatama?
Ei, vastupidi. 1-2 päeva enne protseduuri tuleb epileeritavad piirkonnad ära raseerida. Nõnda on kogu laseri energia suunatud karvasibulale, mitte karva enda peale.
4. Kas laserepilatsioon ehk karvade eemaldamine laseriga on valus?
Mida tumedamad ja jäigemad karvad, seda intensiivsem on kogu protseduur. Inimeste valulävi on erinev, kuid laserepilatsioon on vähem valulikum kui vahatamine või epileerimine. Confidos kasutatavad laserepilatsiooni seadmed võimaldavad võimsust muuta ning seeläbi saame vähendada patsiendi emamugavustunnet.
5. Mitu korda tuleb laserepilatsioonis käia?
Laserepilatsioon mõjutab ainult karvu, mis on aktiivses faasis. See tähendab, et sõltuvalt sinu kehakarvade kasvu tsüklist, tuleb protseduuri 5-9 korda korrata. Protseduuri tuleb korrata 3-4 nädala pärast, mitte varem.
6. Kas pärast protseduuri peatavad karvad oma kasvu täielikult?
Ei, täielikuks karvaeemalduseks on vajalik protseduure korrata. Pärast esimest laserepilatsiooni protseduuri märkad kindlasti juba erinevust - karvad kasvavad aeglasemalt tagasi ning uued kehakarvad on nõrgemad.
Täielikuks karvaeemalduseks tuleb läbida 5-9 protseduuri sõltuvalt sinu kehakarvadest. Hiljem tasub teha kordusprotseduuri 1-2 korda aastas, et vajadusel uued karvad eemaldada.
7. Nahahooldus pärast laserepilatsiooni - mida võin teha, mida pean?
Pärast laserepilatsiooni soovitame nahale kanda niisutavad ja rahustavat hüpoallergeenset kreemi, mis ei sisalda lõhnaaineid. Näiteks Confido kliinikutest leiad Eucerini nahahooldustooted, mis sobivad erinevatele nahatüüpidele. Oluline on hoida nahk niisutatuna.
Pärast laserepilatsiooni ei tohi 1 nädala jooksul epileeritud piirkonnale lasta otsest päikesevalgust (kasuta päikesekaitsevahendeid). Kindlasti tuleks vältida solaariumis käimist.
8. Kas suvel ei tohi laserepilatsioonis käia?
Tohib ikka. Suvel laserepilatsioonis käies tuleb kinni pidada päikesekaitse kasutamise soovitustest ning protseduuri järgselt tuleb vältida otsesest päikesevalgusest epileeritud piirkonnale. Nende soovituste eiramisel võivad tekkida pigmendilaigud.
9. Mis on laserepilatsiooni ja fotoepilatsiooni erinevused?
Laseri valgus on tugevam ja sobib nii tumedale kui heledale karvale. Fotoepilatsioon ei anna aga heledatele karvadele nii tugevat garantiid.
10. Kas laserepilatsioon on kallis?
Tõsi, protseduur tähendab ühekordset väljaminekut. Samas tasub arvestada, kui palju kuluks sul teisteks karvaeemaldusmeetoditeks raha ja aega. Laserepilatsiooni eelised võrreldes teiste karvaeemaldusmeetoditega:
- Uuemate seadmetega on protseduur üsna valutuks tehtud.
- Protseduuri järgselt taandub punetus 1 päeva jooksul.
- Protseduur kestab sõltuvalt piirkonnast mõnikümmend minutit.
- Kuuri järgselt on väga harva vaja protseduuri korrata.
- Ei teki sissekasvanud karvadega probleeme.
Vaata ka: