Kardioloog südamearst kardioloogia EKG vererõhk kõrge kolesterool südamehaigus isheemia infarkt südamepuudulikkus kardiomüopaatia rüdamerütmihäire südamehaigus südame probleem süda

Kardioloogia (süda)

Kardioloog ehk südamearst tegeleb südame ja veresoonkonna haiguste diagnostika, ravi ja ennetusega.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse kardioloogi vastuvõtule: südamega seotud haigused, isheemiatõbi, infarkt, südamepuudulikkus, kardiomüopaatia, klapirikked, rütmihäired või tavaravile allumatu vererõhuhaigus. Kardioloogi poole soovitame pöörduda ka siis, kui teil on perekondlikult kõrge südamehaiguste risk (kõrge kolesterool, varajane südamehaiguste algus, äkksurm perekonnas).

Kardioloogia eriala õde (südamepuudulikkus, kodade virvendusarütmia) nõustab patsiente arsti poolt määratud ravimite võtmise osas, jälgib seisundit ning nõustab toitumise ning elustiili osas. Samuti teostab eluliste näitajate mõõtmised: vererõhk, pulss, hapnikusisaldus, võtab vajadusel vereanalüüsid ja teeb EKG.

Tasulisele vastuvõtule saab pöörduda Tallinnas ja Tartus ilma saatekirjata. Tervisekassa (Haigekassa) poolt rahastatud kardioloogi vastuvõtt toimub vaid Tallinnas saatekirja olemasolul.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Õe vastuvõtt kardioloogia erialal (kodade virvendusarütmia)

  Näita vabasid aegasid

  Kodade virvendusarütmiaga patsienti nõustav õde jälgib patsiente arsti poolt määratud verd vedeldavate ravimite, südamerütmi ja pulsisagedust korrigeerivate ravimite võtmise osas. Samuti jälgib patsiendi elulisi näitajaid: mõõdab vererõhku ja pulsisagedust, teeb EKG ja suunab vereanalüüsidele. Kardioloogia õde nõustab nii iseseisvalt kui teeb koostööd kardioloogiga – vajadusel suunab arsti vastuvõtule, kui patsiendi seisundis on toimunud olulisi muudatusi, vajalik on raviskeemi korrigeerimine või täiendavad uuringud.

  See teenus on broneeritav ka üleriiklikus Digiregistratuuris »

  NB! Tervisekassa vastuvõtul tuleb patsiendil tasuda visiiditasu 5 €. Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik saatekiri. Rohkem infot Tervisekassa vastuvõttude kohta siin.

  Broneeri aeg
  helistades 1330 või saada päring:

  Broneeri aeg

  Õe vastuvõtt kardioloogia erialal (kodade virvendusarütmia)
  40 €
  Õe vastuvõtt kardioloogia erialal (kodade virvendusarütmia) (korduv)
  30 €
  Tervisekassa õe vastuvõtt kardioloogia erialal (kodade virvendusarütmia) Vajalik saatekiri
  0 €
  Tervisekassa õe korduv vastuvõtt kardioloogia erialal (kodade virvendusarütmia) Vajalik saatekiri
  0 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Õe vastuvõtt kardioloogia erialal (kodade virvendusarütmia)

  Otsi vabasid aegasid