Silmaümbrus on piirkond, kus sageli tekivad esimesed vananemisilmingud. Kuidas aitab selle vastu polünukleotiididega biostimulatsioon, räägib Eesti üks hinnatumaid esteetilise meditsiini valdkonnas tegutsevaid arste ning koolitaja dr Sandra Kase, kes alustab vastuvõttudega nüüd lisaks Tartule ka Confido esteetika ja laserravi kliinikus Tallinnas.
Miks tekivad silmade juurde kortsud? „Silmaümbrus on piirkond, kus tekivad sageli esimesed vananemisilmingud, nagu kortsud ja lõtvunud nahk. Silmaümbruse nahas on vähe rasunäärmeid, seepärast ei ole piirkond loomulikult hästi niisutatud. Samuti reageerib silmaümbruse nahk kiiresti väsimusele, stressile ja unepuudusele, selle tagajärjeks võivad olla omakorda tumedad ringid ja paistetus,“ selgitab dr Kase.
Biostimulatsioon niisutab ja parandab naha kvaliteeti
Polünukleotiididega biostimulatsioon sobib inimestele, kellel on mured silmaümbruse nahaga, nagu vananemisilmingud, kortsud, tumedad silmaalused või kuiv, tuhm ja lõtvunud nahk. Polünukleotiidid, mida protseduuril kasutatakse, on forelli DNA ja RNA nukleiinhapete fragmendid, mis ühilduvad inimkehaga ja mille kasutamine silmaümbruse piirkonnas on tõhus viis sealse naha kvaliteedi parandamiseks.
Parima tulemuse saavutamiseks on soovitatav läbida protseduur kuurina: 3–4 protseduuri 15–30-päevaste vahedega.
Biostimulatsioonil kasutatakse meditsiinilise CE-sertifikaadiga polünukleotiidide süstitavat preparaati HP Cell Vitaran. „See uuenduslik toimeaine stimuleerib naha loomulikku taastumisprotsessi, soodustades naharakkude, kollageeni ja elastiini tootmist. Tänu polünukleotiidide vett siduvale omadusele tagab protseduur naha pikaajalise niisutatuse. Samuti on see biostimuleeriv ravi tuntud oma heade põletikuvastaste omaduste poolest, kaitstes nahka ja vähendades vabade radikaalide kahjulikku mõju,“ ütleb dr Kase.
Kuidas biostimulatsioon toimub? Protseduuri käigus viiakse preparaat peenikeste nõelte abil naha pindmistesse kihtidesse. Suurt valu see ei tekita, ent soovi korral on võimalik kasutada tuimestavat kreemi.
Biostimulatsioon ei sobi siiski kõigile. Protseduuri ei saa teha inimesele, kel on mõni äge põletikuline haigus (muu hulgas herpes), kes kasutab antibiootikume või teisi tugevaid retseptiravimeid, kes on allergiline kala suhtes. Samuti ei sobi protseduur neile, kel on keloidarmid või kellel on autoimmuunhaigused või immuunpuudulikkus. Protseduuri ei tehta ka rasedatele ega imetavatele emadele, imetamise lõpust peab olema möödas vähemalt üks kuu.
Mida on vaja teada enne ja pärast protseduuri?
Pärast protseduuri tuleb tähele panna, et vaktsineerimisega peab olema vahe vähemalt kaks nädalat, verd vedeldavaid ravimeid (nt Aspirin, Marevan) ei tohi kasutada kolm päeva enne protseduuri. Päevitamisest peab olema möödunud vähemalt kaks päeva ning ei tohi esineda päikesepõletust.
Pärast protseduuri võivad süstekohas tekkida paapulid, kerge punetus ja vähene paistetus, mis kaovad paari tunni või päevaga. Kaks tundi pärast protseduuri on soovitatav süstitavat piirkonda kätega mitte puutuda, seejärel võib aga nahka pesta ja kasutada niisutavat kreemi.
Meigitooteid võib kasutada 24 tundi pärast protseduuri ning samuti võib teha trenni alles 24 tundi pärast protseduuri.
Sauna- ja spaaprotseduure, päevitamist ning solaariumit peaks vältima kahe nädala jooksul. Kahe nädala jooksul peab kindlasti kasutama päikesekaitsekreemi (SPF 50).