Dr Teele Mereni eestvedamisel on Confidos avanud uksed lasteneuroloogia keskus, mis pakub terviklikku ja individuaalset lähenemist lastele vanuses 1 kuu kuni 18 aastat.
Keskuses tegutseb põhjalik tugimeeskond, kes tegeleb nii närvisüsteemi haiguste diagnoosimise kui ka ravimisega ning kuhu kuuluvad kogenud lasteneuroloog, õed, füsioterapeudid, logopeedid, psühholoogid ja geneetikud.
Pakume oma patsientidele laia valikut teenuseid, sealhulgas psühhomotoorse arengu hindamist, elektroentsefalograafiat, magnetresonantstomograafiat ja geneetilisi uuringuid, et tagada põhjalik tervisekontroll ning parim võimalik abi lapsele.
Keskuse spetsialistid töötavad meeskonnana, et pakkuda terviklikku tuge lapse arengule. „Meie eesmärk on aidata last igal eluetapil, kasutades teaduslikult tõestatud meetodeid ja personaalset lähenemist. Püüame pakkuda terviklikku lahendust. Et pere ei tule lihtsalt siia selleks, et saaks diagnoosi ja retsepti, vaid tahame pakkuda mõnusat teekonda pere jaoks keerulisemal ajal,“ räägib dr Meren.
Keskuses on saadaval nii tasulised kui ka Tervisekassa vastuvõtud ning pakutakse ka e-konsultatsioone.
Kes on laste neuroloogiakeskuse meeskonnas?
Lasteneuroloogia keskuses on loomulikult laste neuroloog, kes püüab olla nagu Sherlock Holmes, kes ka kõnetu lapse tegusid ja käitumist hinnates püüab öelda, milles on mure. Alati ei ole võimalik kõike lahendada, kuid meeskonnaga saame pakkuda vanematele tuge ja nippe, kuidas kodus tulla toime ka kõige raskemate olukordadega.
Füsioterapeut on beebi parema arengu suunaja. Esimene eluaasta on ülioluline, kuid lapsed ei sünni koos kasutusjuhendiga. Meie füsioterapeut õpetab vanematele, kuidas toetada lapse arengut igapäevastes tegevustes, aidates lastel omandada vajalikke oskuseid loomulikul viisil.
Meie geneetik suudab silmaga nähtamatud haigused leida ja tuvastada, aidates lastel ja nende vanematel elada tervemat elu.
Meeskonnas on ka peavaluõde, kes toetab last sagedaste peavalude korral. Sagedased peavalud võivad oluliselt mõjutada elukvaliteeti. Meie peavaluõde aitab tuvastada probleemi põhjused ja pakub lahendusi, et leevendada valu ning muuta igapäevaelu kergemaks.
Lisaks on meeskonnas veel ka logopeed ja psühholoog, kes aitavad leida lapse veel avastamata potentsiaali. Mõlemad spetsialistid hindavad lapse arengut rahvusvaheliste testide abil. Uuringute eesmärgiks on kaardistada lapse oskused ja arengu murekohad, selleks et anda koduse tegeluse ja teraapiate vajaduse soovitused.
Millele pöörata tähelepanu enne vastuvõtule tulekut?
Kõige olulisem on osata kirjeldada peamist probleemi. Enne visiiti mõelda lapsega koos läbi, millal probleemid hakkasid, mis neid mõjutab ja mis on aidanud. Valude korral mõelda läbi, kas need on alati ühtemoodi, kuhu piirkonda valu tekib, kui kaua kaebus kestab. Arenguhäire või õpiraskuste korral võtta võimalusel lasteaiast, koolist või terapeutidelt lapse iseloomustus.
Enne vastuvõttu selgitage lapsele, et tulete vestlema ja vastavalt sellele, milline on mure, toimub ka läbivaatus. Ärge hirmutage last, näiteks vältige lauseid, nagu „ära karda, sulle ei tehta süsti“, sest laps kuuleb, et saab süsti. Mõelge, kas mõni preemia pärast visiiti võiks aidata kaasa sujuvamale koostööle. Ärge muretsege – kui me ei jõua teha kõike ühel visiidil, siis kohtume korduvalt.