gastroloogia-gastroloog-seedimine-seedimishaired-ibd-haavandiline-koliit-crohni-tobi-toitumisnoustaja-toitumisterapeut-kohukinnisus-korvetised-kohunaarme-probleemid-toidutalumatus-test

Gastro­enteroloogia

Gastroenteroloogia on eriala, mis tegeleb seedetrakti haiguste uuringute, ravi ja ennetusega. Tegeleme nii gastrointestinaalsete (magu, peen- ja jämesool) kui hepatobiliaarsete (maks, sapiteed ja kõhunääre) haigustega. Esmase vastuvõtu käigus hindab gastroenteroloog probleemi olemust, määrab vajadusel analüüsid ja suunab patsiendi uuringutele.

Suur osa gastroenteroloogi vastuvõtule pöörduvatest patsientidest kannatab seedetrakti funktsionaalsete häirete all. Funktsionaalsete häirete diagnoosimiseks piisab tihtipeale lihtsalt kaebuste tekke, iseloomu ning kulu põhjal ravisoovituste andmisest.

Peamised probleemid ja põhjused, miks gastroenteroloogi poole pöördudakse on kõhuvalu, seedetegevuse muutus (kõhukinnisus või -lahtisus), kõrvetised, gaasid ja puhitus, aneemia, muutused maksaanalüüsides. 

Tasulisele gastroenteroloogi või IBD õe vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa poolt rahastatud vastuvõtule saavad patsiendid tulla ainult läbi e-konsultatsiooni.

Vaata lisaks:

 

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  IBD õe vastuvõtt (põletikulise soolehaiguse õde)

  Confidos toimuvad gastroenteroloogia erialal ka õdede iseseisvad vastuvõtud. Põletikulise soolehaiguse (inflammatory bowel disease, IBD) õde Alina Ogorodnikova tegeleb põletikulise soolehaigusega patsientide (haavandiline koliit ning Crohni tõbi) nõustamise ning jälgimisega.

  IBD õe vastuvõtule suunatakse kõik esmase IBD diagnoosiga patsiendid. Tegemist on 60 minutilise vastuvõtuga, mille käigus räägib õde patsiendile haiguse olemusest, võimalikust kulust, vestleb ravist ja ravi võimalikest kõrvaltoimetest.

  Õde annab vastuvõtul patsientidele oma kontaktid ning edaspidi jääb IBD õde patsiendi esmaseks kontaktiks Confidos. Julgustame kõiki IBD patsiente vajadusel kindlasti IBD õega kontakti võtma:

  • haiguse ägenemisel esmase nõuande saamiseks
  • vajadusel arstiaja broneerimiseks
  • analüüside tellimiseks
  • retsepti pikendamiseks
  • nõustamiseks

  Vastuvõtule saab tulla kohapeale, pakume ka telefonikonsultatsioone. IBD õele võib saata ka e-kirja.

  Telefoninumber +37254002212

  Meiliaadress: IBD@confido.ee

  IBD õe vastuvõtuajad, Veerenni 51
  E 10:30-12:30
  35 €
  30 min
  60 €
  60 min
  IBD õe eelbroneeringuta telefonikonsultatsioon
  25 €
  15 min
  E 8:30-10:30
  N 8:30-12:30

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Kaugvastuvõtt
  Internetis või telefonitsi