Laserteenused suvel

05.06.2024

Sellel aastal jõudsid päikeselised ilmad Eestisse varem, seega toome teieni põhjaliku ülevaate Confido Esteetika ja laserravi kliiniku erinevatest laserteenustest koos spetsialistide selgitustega, milliseid protseduure suvel teha ning millest hoiduda.

Suvel võib laserprotseduuride tegemine olla pisut keerulisem, kuid see on siiski võimalik. Erinevate laserite ja laserprotseduuridega võivad kaasneda mitmed riskid, millest peamine on naha hüperpigmentatsiooni teke. Selleks et vältida riske, on kõige olulisem pärast laserprotseduuri kasutada päikesekaitsekreemi

Laserepilatsioon

Vastab Confido Esteetika ja laserravi kliiniku esteetilise meditsiini valdkonna õde Viktoria Totšonaja-Gorbushina

Laserepilatsioon on väga tõhus ja pikaajalise tulemusega soovimatute karvade eemaldamise meetod. Laserepilatsiooni võib teha igal aastaajal, kuid suveperioodil on mitu olulist aspekti, mida silmas pidada.

Päevitamine ja UV-kiirgus võivad mõjutada protseduuri tulemust ning suurendada ka kõrvaltoimete riski. Üldiselt on see protseduur suvel lubatud (v.a juhtudel, kui esineb individuaalseid vastunäidustusi), kuid kindlasti tuleb järgida laserepilatsiooni spetsialisti soovitusi.

Enne ja pärast laserepilatsiooni protseduuri on soovitatav kahe nädala jooksul vältida töödeldud nahapiirkonna päevitamist, eriti kui plaanitakse viibida riikides, kus päike on intensiivsem kui Eestis. On aga mõistetav, et suvel soovime käia rannas ja nautida ilma – sellisel juhul on eriti oluline kasutada SPF-kreemi kaitsefaktoriga 50+, soovitatavalt kogu aeg. Kui pole harjumust kasutada SPF-kreemi, siis kaks nädalat enne ja kaks nädalat pärast laserepilatsiooni protseduuri peab SPF-kreemi kindlasti kasutama, et vältida nahapõletust ja hüperpigmentatsiooni teket. Risk tekib, sest peale laserepilatsiooni on nahk tundlikum ja vastuvõtlikum. 

Enne protseduurile tulekut peab nahk olema puhas. Eriti oluline on see just soojade ilmadega, kui higistatakse rohkem ja ka kreeme ning päevitusõlisid kasutatakse tihedamini. Enne protseduuri ei tohi kasutada rasvaseid kreeme ja õlisid, et vältida karvanääpsude põletiku tekkimist. 

Esimesel ööpäeval pärast protseduuri ei soovitata pesta nahka kuuma veega ega kasutada kreeme ja õlisid. Laserepilatsiooni järel paneb spetsialist nahale rahustavat kreemi ja vajadusel päikesekaitsekreemi. Klient ise tohib protseduurile järgneval päeval kasutada vaid päikesekaitsekreemi. Vältida tuleks kosmeetikatooteid ja kosmeetilisi protseduure, mis suurendavad naha tundlikkust UV-kiirguse suhtes (nt retinool). Alates teisest protseduurijärgsest päevast võib kasutada kergema tekstuuriga niisutavaid kreeme või aaloegeeli, mis niisutab ja rahustab nahka, aidates vältida ärritust ja punetust. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et laserepilatsioon suvel on ohutu ja efektiivne ega põhjusta tavaliselt kõrvaltoimeid, kui järgida spetsialisti soovitusi ja hooldada nahka vastavalt juhistele. Nii toimides väldime kõrvaltoimeid, kuid tagame ka parimad tulemused.

Fotofraktsionaalne lasernoorendus, fraktsionaalne laserlihvimine ning kapillaaride ja pigmendilaikude eemaldamine

Vastab Confido Esteetika ja laserravi kliiniku esteetilise meditsiini valdkonna õde Polina Sokolova

Fotofraktsionaalse lasernoorenduse ja fraktsionaalse laserlihvimise protseduuride käigus lihvitakse nahka ResurFx aparaadiga. Kuigi pärast protseduuri ei teki nahale koorikuid ega verd, on nahk ikkagi seestpoolt kahjustatud. Suvel ei ole näopiirkonnas soovitatav neid protseduure teha, kuna kaks nädalat pärast protseduuri tuleb olla päikesest täielikult eemal. Kehapiirkonnas on võimalik protseduuri teha vaid juhul, kui klient on valmis katma töödeldud kehapiirkonna päikese eest riietega ning see ei sega tema igapäevast elu. Nende protseduuride korral jääb päikesekaitsekreemidest väheseks ning vajalik on siiski täielikult päevitamist vältida. 

Kui räägime kapillaaride ja pigmendilaikude eemaldamisest, siis on võimalik eemaldada üksikuid kapillaare, kui klient saab kaitsta töödeldud piirkonda päikese eest näiteks plaastri ja SPF-kreemiga. Kogu näopiirkonna ulatuses protseduure, näiteks rosaatsea korral, soovitame suvel pigem mitte teha, sest väga raske on kaitsta nahka antud piirkonnas. Pigmendilaikude eemaldamisega on samuti soovituslik alustada alates sügisest. Suvel protseduuri tehes on siiski risk, et pigment tuleb päikese käes viibides tugevamalt välja, isegi kui klient kasutab SPF-kreemi. 

IPL-fotonoorendus ja akne ravi IPL-iga

Vastab Confido Esteetika ja laserravi kliiniku esteetilise meditsiini valdkonna õde Britten Kaleva

Suvisel ajal saame IPL-fotonoorendust ja akne ravi IPL-iga teha ainult siis, kui klient ei päevita, ei viibi palju päikese käes ning kliendi nahk on hele. Kui klient soovib suvisel ajal nautida päikest, soovitame teha protseduuri sügisel, mil ilmad ei ole enam nii päikeselised. IPL-protseduuri aspektist on oluline näha kliendi loomulikku nahatooni. 
Tähtis on meeles pidada, et lisaks päevitamisele (nii õues kui ka solaariumis) tuleks 3–4 nädalat enne IPL-protseduuri ära jätta ka isepruunistavate toodete kasutamine. Juhul kui klient väldib päevitamist ning tema nahk on hele ja päevitumata, siis on võimalik protseduuri teha. Lisaks on tähtis meeles pidada, et peale IPL-protseduuri peab samuti päikest vältima, sest protseduuri järel on nahk UV-kiirguse suhtes tundlikum kui muidu ning see võib omakorda viia kiirema ja sügavama päikesepõletuse ning pigmendiprobleemideni.