Lasteneuroloogia keskus
Confido lasteneuroloogia keskus pakub terviklikku ja individuaalset lähenemist lastele vanuses 1 kuu kuni 18 aastat. Keskuses tegutseb põhjalik tugimeeskond, kes tegeleb nii närvisüsteemi haiguste diagnoosimise kui ka ravimisega ning kuhu kuuluvad kogenud lasteneuroloogid, õed, füsioterapeudid, logopeedid, psühholoogid ja geneetikud. Pakume laia valikut teenuseid, sealhulgas elektroentsefalograafiat, magnetresonantstomograafiat ja geneetilisi uuringuid, et tagada põhjalik tervisekontroll ning parim võimalik abi teie lapsele.
Vastuvõtule pöördumine
Confido lasteneuroloogia keskuses saab lasteneuroloogi, füsioterapeudi, logopeedi ja psühholoogi tasulisele vastuvõtule pöörduda otse, ilma saatekirjata.
Tervisekassa rahastatud lasteneuroloogi vastuvõtule pöördumiseks peab olema vormistatud perearsti digitaalne saatekiri (ooteaeg keskmiselt 3–4 kuud). Aja saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris (www.terviseportaal.ee) või Confido Tervisekassa kõnekeskuse telefonil +372 666 2727. Confido lasteneuroloogia keskuse meeskonda kuuluvate spetsialistide tervisekassa rahastud vastuvõtule pääseb pärast arsti vastuvõttu.
Neuroloogi vastuvõtule on võimalik pöörduda ka e-konsultatsiooni vahendusel. Selleks pöörduge oma perearsti poole. Teenusele suunamiseks tuleb saata e-konsultatsioon Confido neuroloogile, sellele vastavad lasteneuroloog dr Teele Meren ja neuroloog dr Siim Schneider.
Millele pöörata tähelepanu enne vastuvõtule tulekut?
Kõige olulisem on osata kirjeldada peamist probleemi. Enne visiiti mõelda lapsega koos läbi, millal probleemid hakkasid, mis neid mõjutab ja mis on aidanud. Valude korral mõelda läbi, kas need on alati ühtemoodi, kuhu piirkonda valu tekib, kui kaua kaebus kestab. Arenguhäire või õpiraskuste korral võtta võimalusel lasteaiast, koolist või terapeutidelt lapse iseloomustus.
Enne vastuvõttu selgitage lapsele, et tulete vestlema ja vastavalt sellele, milline on mure, toimub ka läbivaatus. Ärge hirmutage last, näiteks vältige lauseid, nagu „ära karda, sulle ei tehta süsti“, sest laps kuuleb, et saab süsti. Mõelge, kas mõni preemia pärast visiiti võiks aidata kaasa sujuvamale koostööle. Ärge muretsege – kui me ei jõua teha kõike ühel visiidil, siis kohtume korduvalt.