Noored võiksid alustada näonaha puhastamisega juba 7–12 aasta vanuselt, sest siis kujuneb lapsel välja näohooldusrutiin ja hiljem, puberteedieas on tal näonahaga seotud muresid vähem. Confido esteetilise meditsiini õde Polina Sokolova annab nõu, kuidas igapäevaselt noore näonaha eest hoolitseda.
- Elustiilil on nahatervise kujunemisel tähtis roll. Naha seisund sõltub väga palju kodusest hooldusest, toitumisest, suitsetamisest, alkoholi tarvitamisest, stressist, magamisest jne.
- Eriti tasub pöörata tähelepanu tervislikule toitumisele. Igal toidukorral võiks olla pool taldrikust värsket rohelist ja köögivilju. Mitte liialdada magusaga ja eelistada naturaalseid maiustusi: puuviljad, pähklid. Lisada toidule kasulikke õlisid: oliiviõli, avokaado, pähklid jms. Lisaks tarvitada puhast vett päeva jooksul piisavas koguses.
- Näonahk on kogu päeva jooksul kaetud bakterite, saasteainete, viiruste, mustuse ja vanade ehk surnud naharakkudega. Igapäevane näopesu eemaldab need ebapuhtused, et anda nahale värske välimus. Nahka tuleks puhastada regulaarselt ning kaks korda päevas: hommikul ja õhtul. Õhtune pesu puhastab naha mustusest, mis päeva jooksul näole on kogunenud, hommikune pesu puhastab toksiinidest, mida nahk öösel eritab. Pesemiseks tuleb võtta aega 2–3 minutit.
- Noore esimesed näohooldustooted peavad olema võimalikult õrnad ja lihtsad. Hästi sobivad tundliku naha tooted, kuhu pole lisatud lõhna- ja tugevaid puhastusaineid. Muidugi peab arvestama ka naha vajadustega. Lastel pole veel välja kujunenud kindlat nahatüüpi, aga saab eristada, kas tegu on kuivema või pigem rasusema nahaga. Unustada ei tohi ka päikesekaitset.
- Kui noor kasutab juba kosmeetikat, siis peaks see olema kvaliteetne, muidu võib see põhjustada allergilisi reaktsioone, ärritust, ummistada poore jne. Kindlasti peab õhtul sobiva tootega hoolikalt näonaha ära puhastama.