Pärakulõhede kirurgiline ravi ehk fissurektoomia
Otsi vabasid aegasidPärakulõhed on väga valulik seisund, mille põhjuseks võib olla muu hulgas kõhukinnisus, trauma või põletik. Pärakulõhe raviks on mitmeid meetodeid, sealhulgas ravimid, dieet ja füsioteraapia. Kui need meetodid ei anna soovitud tulemusi, võib osutuda vajalikuks kirurgiline sekkumine, mida nimetatakse fissurektoomiaks ehk pärakulõhe eemaldamiseks.
Fissurektoomia protseduur hõlmab kirurgilist eemaldamist pärakulõhe piirkonnas. Protseduur viiakse läbi üldnarkoosis ning selle kestus võib varieeruda sõltuvalt lõhe raskusest ja asukohast. Kirurg teeb lõike lõhe ümber ja eemaldab kahjustunud koe. Seejärel õmmeldakse haav ja paigaldatakse drenaaž, mis võimaldab haava kaudu väljuvatel vedelikel voolata välja.
Pärast operatsiooni on oluline jälgida hügieenireegleid ja vältida rasket füüsilist koormust, et võimaldada kehal paraneda. Taastumisaeg võib varieeruda sõltuvalt patsiendi individuaalsetest omadustest ja operatsiooni keerukusest. Arst võib määrata ka ravimeid valu leevendamiseks ja haava paranemise kiirendamiseks.
Fissurektoomia on tõhus meetod pärakulõhe raviks, kuid nagu iga kirurgiline protseduur, võib see põhjustada tüsistusi, nagu infektsioon, verejooks ja valu. Seetõttu on oluline konsulteerida spetsialistiga ja hinnata riske enne protseduuri otsustamist.
Asukohad
Hind
Kirurgi vastuvõtt
Pärakulõhede kirurgiline ravi ehk fissurektoomia
Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.
BRONEERIMINE
Pärakulõhede kirurgiline ravi ehk fissurektoomia