Tervisetestid
HPV vastu vaktsineerimine
Otsi vabasid aegasidSeda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.
HPV viirus ehk papilloomviirus on laialt levinud ning võib põhjustada meestel ja naistel pahaloomuliste kasvajate teket genitaalpiirkonnas (nt emakakaelavähk, genitaaltüükad) ning pea- ja kaelapiirkonnas. HPV vastu saab ennast vaktsineerida ning läbi selle on võimalik ära hoida 90% vähieelsetest seisunditest.
HPV vaktsiin annab kõige tõhusama kaitse, kui vaktsineerimisega alustada enne viirusega kokkupuutumist ehk vanuses 12–14 aastat. Alates 2024. a veebruarist saavad tasuta HPV vastu vaktsineerida 12–18-aastased tüdrukud ja poisid (12-17-aastastel lastel vajalik vanema nõusolek). Vaktsineerimine koosneb ühest süstist.
- 2024. aastal võimaldatakse erandkorras tasuta vaktsineerimist ka noortele, kes said 19-aastaseks peale 1.02.24 ja jäid mingil põhjusel HPV vastu vaktsineerimata. Sellisel juhul vaktsineeritakse 2-doosiga minimaalselt 6-kuulise intervalliga.
- Kui enne 1.02.24 ühe-doosilise skeemi järgi vaktsineeritud 12-18-aastased noored soovivad saada vaktsineeritud ka teise doosiga, siis on teine vaktsiin neile tasuta.
19. eluaastast alates on HPV-vastane vaktsineerimine tasuline. Vaktsineerimine koosneb 2–3 süstist, mis tehakse 12 kuu jooksul.
Kui noortele piisab ühest vaktsiinidoosist, siis hilisemas vanuses tuleks manustada kindla skeemi järgi kaks kuni kolm vaktsiinidoosi, mille hinda Tervisekassa ei hüvita.
Vaktsineerimine tuleks edasi lükata raseduse ajal või ägeda raske palavikuga haiguse korral. Imetamise ajal on vaktsineerimine lubatud.
Vaktsineerimise infoleht
Hind
HPV vastu vaktsineerimine
HPV vastu vaktsineerimine
HPV vastu vaktsineerimine
TervisekassaTeenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.
BRONEERIMINE
Seda teenust osutame
HPV vastu vaktsineerimine