Tervisekontroll, protseduurid ja uuringud

Confidos usume väga sellesse, et kõige efektiivsem viis oma tervist hoida on haigusi ennetada. Meie tervisekontrolli paketid pakuvad võimaluse saada põhjalik ülevaade oma tervislikust seisundist. Vastavalt sellele, mida ise tähtsaks peate või mille üle muret tunnete, võite valida just sellised paketid, nagu soovite. Pakettide käigus hinnatakse teie individuaalseid terviseriske ja -näitajaid ning leidude põhjal antakse soovitusi, kuidas oma tervist veel paremini hoida või juba olemasolevatele probleemidele leevendust saada. Vajadusel suunatakse teid edasi lisauuringutele ja meie kogenud arstide või spetsialistide vastuvõttudele, kui selleks tervisepaketi käigus põhjus leidub.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

    Koormustest (veloergomeetril või liikuvrajal)

    Koormustest on diagnostiline meetod, mille abil saab hinnata südame-veresoonkonna seisundit, selgitada rütmihäirete või rindkerevalude jm südamekaebuste tekkepõhjuseid.

    Koormustesti kasutatakse ka ravitulemuste hindamisel südame- ja hingamisprobleemidega patsientidel. Tervel kaebusteta inimesel saab koormustestiga hinnata kehalist sooritusvõimekust, selgitada treeningutega alustaja lähtevõimekust ning soovitada vastavalt pulsisagedusele optimaalset treeningpulssi ja sobivaid treeningu vorme.

    Kuidas koormustesti tehakse?

    Koormustesti teostatakse kuni 140kg kaaluvatele inimestele. Koormustest tehakse palja ülakehaga, naised võivad kanda rinnahoidjat. Patsiendi rindkerele kinnitatakse elektroodid ja õlavarrele asetatakse mansett. Koormustesti ajal registreeritakse EKG, mõõdetakse vererõhku, jälgitakse patsiendi üldseisundit ja võimalikke tekkivaid kaebusi. Uuringu lõppedes hinnatakse koormusjärgset taastumist.

    Koormustest tehakse jalgrattal (veloergomeetril) või liikuvrajal. Koormust suurendatakse astmeliselt 1–3-minutiliste intervallidega. Iga inimese jaoks määratakse raskusastmed personaalselt.

    Veloergomeetril sõites raskeneb väntamine iga järgmise koormuse astmega iga 1–2 minuti järel. Liikuvrajal suurendatakse iga 3 minuti järel lindi liikumise kiirust ja tõstetakse kõndimistasapinna kaldenurka.

    Testi pikkus sõltub patsiendi koormustaluvusest ja testi ajal tekkivatest muutustest, kuid üldiselt kestab koormustest umbes 30 minutit. Vastuse saab kätte kohe pärast uuringut.

    Soovitused koormustestile tulijale:

    • Kandke avarat, jalgade liikumist mittesegavat kerget sportlikku riietust.
    • Võtke oma tavapärased ravimid, kui teie raviarst ei ole soovitanud teisiti.
    • Koormustesti tehakse sportlikes jalanõudes (kui neid ei ole, siis sobivad ka kinnised madala kontsaga kingad).
    • 3 tundi enne uuringut ei ole soovitatav tugevasti süüa, lubatud on kerge eine ja vedeliku tarbimine.
    • Kui kannate prille, võtke need kindlasti uuringule kaasa, et saaksite jälgida skaala näite.
    • Võtke kaasa ka varasemate EKG-de ja koormustestide tulemused, kui neid on tehtud ja tulemused on teie käes (Digiloosse sisestatud uuringute tulemustega saab arst ise tutvuda).
    • Kohapeal on riietusruum ja pesemisvõimalus (dušš ja käterätik).

    Kui teil on perearsti saatekiri, palun broneerige aeg telefoni teel 1330 või kirjutades info@confido.ee ning andke saatekirjast teenindajale teada. 

    Perearsti saatekirjaga on koormustest teile tasuta. Uuringu eest tasub teid suunanud perearst Tervisekassa kaudu.

    Seda teenust osutame

    Confido Meditsiinikeskus
    Veerenni 51, Tallinn
    Confido Tartu Raatuse kliinik
    6. korrus, Raatuse 21, Tartu